Chemia basenowa CHLOR SZOK 1kg granulat

Cena: 27,99 zł 27.99
Cena w innych sklepach: 28,50 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 2.84963
Kod produktu: /5291

Opis

Chlor SZOK - czysta woda w Twoim basenie

 
 
 

Mając basen należy zadbać o czystość wody. Ma to duże znaczenie dla bezpieczeństwa i ochrony przed zarazkami czy drobnoustrojami. Kluczowe znaczenie ma wybór właściwego chloru do basenu. Doskonałym wyborem jest Chlor Szok.   

Jak chlorować wodę w basenie? 

Chlorowanie wody basenowej należy rozpocząć na samym początku sezonu, a więc wtedy, kiedy woda jest świeżo wpuszczona. Warto także stosować chlor w sytuacji, gdy jego poziom znacznie spadnie. Jaki chlor do basenu wybrać? Doskonałym wyborem jest zarówno chlor w granulacie, jak i chlor szybko rozpuszczalny, który ma postać tabletek. W jednej i drugiej postaci występuje produkt Chlor Szok. Jest on niezwykle skuteczny i w natychmiastowy sposób dezynfekuje basen. Warto wiedzieć, że gwałtownie podnosi on poziom wolnego chloru, a dzięki temu zabija grzyby, drobnoustroje, bakterie, a nawet glony. Oczywiście przed jego dodaniem należy sprawdzić jakość wody, używając do tego celu testera kropelkowego. Pamiętajcie jeszcze, że preparatu można używać, jeżeli jest włączona filtracja. Wszyscy kąpiący się muszą opuścić basen. Polecamy stosowanie produktu na noc. 

Jaki chlor do basenu wybrać i jak go stosować? 

Odpowiednie stosowanie chloru zapewnia efektywne oczyszczanie wody, ale i bezpieczeństwo. Stąd też należy szukać doskonałej jakości produktów. Sprawdzi się Chlor Szok w opakowaniu 1 kg i Chlor Szok 3 kg. Należy pamiętać, aby nie wsypywać chloru w granulacie do dozownika ani do basenu. Może to doprowadzić do odbarwienia powłoki zbiornika, gdyż Chlor Szok jest niezwykle mocnym środkiem. Używając tabletek pamiętajcie, że na początek należy zapoznać się z ulotką. Producent zaleca wrzucanie tabletek do dozownika bądź też skimmera. Jeżeli natomiast stosujecie granulat, to powinniście rozpuścić go w wiadrze z wrzątkiem bądź gorącą wodą, a następnie poczekać aż całkowicie się rozpuści i dopiero wtedy możecie go wlać na powierzchnię basenu. Granulat możecie wsypać także do skimmera. Preparat Chlor Szok należy stosować także w sytuacji, gdy woda w basenie będzie zielona bądź zielonkawa lub mętna. 

Chlor - jaki wybrać i jak dawkować? 

Chlor Szok jest to niezwykle ceniony środek, który ma działanie natychmiastowe. Skutecznie zabija bakterie czy też glony i posiada neutralne pH chloru. Jego zaletą poza skutecznością jest fakt, że już po chwili usuwa szkodliwe mikroorganizmy, w tym nawet algi czy grzyby. Jeżeli z jednego basenu korzysta zbyt wiele osób, a także gdy warunki pogodowe są zmienne, wtedy może dojść do zazielenienia wody. Oznacza to, że jest zanieczyszczona, zaś kąpanie się w niej może naruszać barierę ochronną skóry, ale też silnie ją podrażniać. W takim przypadku stosowanie preparatu Chlor Szok jest uzasadnione. Warto jeszcze wiedzieć, że użycie tego produktu pozwala uzyskać tzw. metodę szokową chlorowania. Otóż przy stosowaniu przez dłuższy czas innych środków czystości, może dojść do uodpornienia się na nie bakterii. Na szczęście stosując preparat Chlor Szok zapobiega się takim sytuacjom. Dodatkowo ten preparat można stosować niezależnie od poziomu twardości wody.   

Stosując środek w granulacie, należy używać 15 g/m3 wody. Oczywiście przed użyciem należy dostosować pH wody do wartości od 7,2 do 7,6. Jeżeli chcecie podtrzymać poziom chloru, to należy stosować od 3 do 5 g preparatu na każdy m3.  

Chlor Szok - poznaj wszystkie zalety stosowania produktu  

Jedną z większych zalet jest to, że możecie zakupić produkt Chlor Szok tanio. Jest to preparat niezwykle wydajny, który bardzo szybko rozpuszcza się w wodzie. Skutecznie zabija bakterie, a także usuwa i zapobiega powstawaniu glonów. Dzięki wysokiej zawartości chloru zapewnia natychmiastową dezynfekcję, ale i szybko podnosi poziom chloru. Posiada neutralny odczyn pH. Można go stosować niezależnie od poziomu twardości wody. Ma działanie szokowe, stąd też nie trzeba obawiać się, że dojdzie do uodpornienia się bakterii na produkt. Do zalet stosowania Chlor Szok można zaliczyć także fakt, że jest to środek niepieniący się, który nie pozostawia osadów. Dodatkowo nadaje się do długiego przechowywania, a przy tym jego skład został tak opracowany, że nie dochodzi do szybkiego ubytku chloru pod wpływem ciepła i promieni słonecznych. 

 

MULTIFUNKCYJNY CHLOR SZOK 1KG

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

NAJNIŻSZA CENA

 

Kryterium, które określa skuteczność działania środka dezynfekującego jest jego szybkość antyseptycznego działania, ponieważ drobnoustroje wprowadzane przez użytkownika basenu, w ilości do 1 miliarda na osobę, powinny zostać zniszczone i usunięte możliwie jak najszybciej. Według obowiązującej normy prędkość ta wynosi 103 bakterii Escherichia Coli w ciągu 30 sekund. Wymóg ten ma być podwyższony do 104 w ciągu 30 sekund w odniesieniu do trudniejszej do zniszczenia bakterii Pseudomonas aeruginosa. Chlor spełnia w/w wymogi.

GRANULAT

Zastosowanie produktu gwarantuje uzyskanie efektu biobójczego po 5 minutach od zadozowania. Preparat ze względu na formę szybko-rozpuszczalnego proszku nadaje się do pierwszego szokowego uzdatniania wody świeżo rozłożonym basenie lub po wymianie wody.

  • Jeśli woda jest czysta należy zastosować dawkę 100 g na 10m³ wody, natomiast przy mętnej wodzie należy zwiększyć dawkę do 200 g na 10m³ wody.:
 

BEZPIECZEŃSTWO

Jest to profesjonalny środek chemiczny i przy stosowaniu zgodnym z instrukcją zawartą na opakowaniu jest całkowicie bezpieczny dla kąpiących się osób. Środek posiada Światowy Certyfikat Jakości ISO:9001 co gwarantuje bezpieczeństwo.

 

Produkty powiązane

Dlaczego my
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, czekają na Ciebie setki promocji, darmowa dostawa, rabaty do -70%. Zrób to teraz!!!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl