do kasy suma: 0,00 zł
Wszystkie kolory basenowej wody 0
 

Wszystkie kolory basenowej wody

 Przeźroczysta, krystalicznie czysta woda, pozbawiona zmąceń lub zabarwień to świadectwo dbałości o basen i zdrowie jego użytkowników. Niestety, mimo systematycznych działań mających na celu utrzymanie wody w doskonałym stanie, zdarzają sie nieprzewidziane wypadki. Ich efektem jest zmiana koloru wody lub utrata jej klarowności. Dlaczego tak się dzieje i jak przeciwdziałać tym zjawiskom? W artykule opisaliśmy trzy powody zmiany koloru wody i sposoby ich likwidowania.

czytaj całość »
Usuwamy zmętnienie wody w basenie 0
 

Usuwamy zmętnienie wody w basenie

 Koloidy to cząsteczki o bardzo małej średnicy, które powodują zmętnienie wody w basenie. Bardzo często obserwujemy to zjawisko mimo przeprowadzonej filtracji i używania środków chemicznych usuwających m.in. sole metali oraz wapnia. Co zrobić, aby woda w basenie odzyskała swoją przezroczystość? W artykule przekażemy Wam kilka podstawowych informacji dotyczących koloidów i opiszemy sposób pozbycia się ich z Waszej wody.

czytaj całość »
Sześć kroków przed uruchomieniem nowego basenu 0
 

Sześć kroków przed uruchomieniem nowego basenu

 Kupiłeś wreszcie upragniony basen? Ekipa zakończyła prace budowlane i przekazała Ci do użytku basen stacjonarny? Na pewno nie możesz doczekać się chwili, gdy wskoczysz w chłodną toń. Ale jeszcze musisz uzbroić się w cierpliwość, gdyż przed przecięciem wstęgi powinieneś wykonać kilka czynności. W imię bezpieczeństwa kapiących się i w celu uniknięcia przykrych niespodzianek w przyszłości. Jak rozpocząć sezon basenowy? Niżej zapoznamy Cię z sześcioma krokami, które musisz wykonać.

 

czytaj całość »
Niezbędnik posiadacza basenu 0
 

Niezbędnik posiadacza basenu

 Stałeś się dumnym właścicielem przydomowego basenu? Nalałeś do niego wody i zastanawiasz się, co robić dalej, aby za jakiś czas nie zmętniała i nie zmieniła koloru? Cykliczna jej wymiana to kiepski z finansowego punktu widzenia pomysł. Pozostała Ci chemia basenowa, którą powinieneś stosować prewencyjnie oraz w wypadku zaistnienia niekorzystnych zmian. Co musisz posiadać, by Twój basen zawsze prezentował się nienagannie, a kąpiący się nie narażali swojego zdrowia?

W artykule przedstawiamy dziewięć produktów, które zawsze powinieneś mieć pod ręką.

czytaj całość »
Kamień w basenie może być wyzwaniem 0
 

Kamień w basenie może być wyzwaniem

 Powstawanie biało-szarego osadu na ścianach i dnie basenu spowodowane jest nadmiarem wapnia oraz magnezu. Te dwa pierwiastki chemiczne są jak najbardziej normalnymi składnikami wody, ale w przypadku dużego ich stężenia osiadają na wszelkich powierzchniach nie prezentując się zbyt korzystnie wizualnie. Są też poważnym problemem dla instalacji doprowadzającej wodę do zbiornika, a także dla pomp filtrujących. Jak pozbyć się kamienia z basenu? Przeczytajcie.

czytaj całość »
Jak badać poziom pH wody w basenie? 0
 

Jak badać poziom pH wody w basenie?

 W wysokich temperaturach wyjątkowo szybko potrafią namnażać się bakterie czy glony, które mogą stać się czynnikami chorobotwórczymi dla osób korzystających z basenu. Oczyszczanie wody basenowej powinno odbywać się w czterech etapach, wśród których znajdują się: regulacja pH, dezynfekcja, usuwanie alg i koagulacja. Dlaczego regulacja pH wody jest tak istotna i jaki powinien być jej odczyn w naszym basenie ogrodowym? Jak należy mierzyć ten wskaźnik? W artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

czytaj całość »
Glony w basenie. Jak skutecznie z nimi walczyć? 0
 

Glony w basenie. Jak skutecznie z nimi walczyć?

 Woda basenowa ulega ciągłym zanieczyszczeniom. Oddziałują na nią niekorzystne czynniki zewnętrzne, a także narażona jest na przedostawanie się roślinności i gleby. W ten sposób tworzą się idealne warunki dla rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii, mikroorganizmów czy alg. Mogą one wywołać podrażnienia, alergie, a nawet niebezpieczne dla zdrowia choroby. Aby temu zapobiec potrzebna jest odpowiednia filtracja i dozowanie dobrej jakości chemii basenowej. W artykule przybliżymy Wam tematykę powstawania glonów w wodzie basenowej i podpowiemy jak z nimi walczyć.

czytaj całość »
Dlaczego woda w basenie robi się brązowa? 0
 

Dlaczego woda w basenie robi się brązowa?

 Posiadacze basenów ogródkowych często borykają się z brązowieniem wody. Najczęściej dzieje się tak po dodaniu chloru. Jaka jest przyczyna zmiany koloru wody i jak przywrócić jej przezroczystość? W artykule pomożemy Wam rozwiązać ten problem.

czytaj całość »
Dlaczego chlorujemy wodę w basenie? 0

Własny basen w ogrodzie jest prawdziwą radością dla jego właścicieli i ich gości. To jednak obiekt, w który musimy włożyć sporo pracy, gdyż zachęcająca do kąpieli, krystalicznie czysta woda stanowi efekt zabiegów, jakich posiadacz basenu nie może zaniedbywać. Najpowszechniejszym sposobem pozbycia się z wody bakterii i wirusów jest chlorowanie. Właśnie jemu poświęcamy ten artykuł. Zapraszamy do lektury.

czytaj całość »
Co powinieneś wiedzieć o wodzie w Twoim basenie? 0

Czysta woda nie istnieje w przyrodzie. Nawet woda uzdatniona do spożycia posiada w swym składzie związki chemiczne.  To samo odnosi się do wody w naszym basenie. Niekiedy zawartość ma wpływ na jej wygląd i na stan urządzeń basenowych, innym razem jest całkowicie neutralna.

Co trzeba wiedzieć o składzie i cechach wody? Jak, gdy zajdzie taka potrzeba, możemy w nie ingerować?

czytaj całość »
Wybieramy opryskiwacz dla naszych roślin 0

Wybieramy opryskiwacz dla naszych roślin

 Roślinom uprawnym zagraża wiele tysięcy różnych szkodników, chorób i chwastów. Ich ochrona - pomimo, że nie wpływa bezpośrednio na wzrost plonów - jest konieczna, gdyż ogranicza straty. W ciągu setek lat wypracowano szereg sposobów, których stosowanie zaleca się również w chwili obecnej. Jedna z nich to metoda chemiczna, polegająca na używaniu środków ochrony roślin zwanych pestycydami. Konieczność zwalczania różnych grup agrofagów doprowadziła do wyprodukowania specyfików przeznaczonych do zabiegów przeciwko konkretnym grupom gatunków, np. herbicydów, fungicydów, insektycydów, regulatorów wzrostu itp.

czytaj całość »
Sekatory - narzędzia, bez których trudno się obejść w ogrodzie 2

Sekatory - narzędzia, bez których trudno się obejść w ogrodzie

 Przycinanie roślin w ogrodzie jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym. Dzięki niemu pozostają one w dobrej kondycji i dynamicznie się rozrastają. Aby przyciąć rośliny we właściwy sposób, powinieneś wybrać do tego odpowiedni sprzęt. W artykule zapoznamy Cię z istniejącymi na rynku sekatorami, podpowiemy do czego służą i jak o nie dbać.

czytaj całość »
Podłoże kokosowe w ogrodnictwie 0

Podłoże kokosowe w ogrodnictwie

Już od dawna ogrodnicy stosują podłoża bezglebowe, które umożliwiają optymalną kontrolę nad uprawą i zapewniają zwiększenie plonów. Mogą być to komponenty obojętne chemicznie i biologicznie, lub naturalne, takie jak torf czy węgiel drzewny. W ostatnich latach dużą rolę zaczynają odgrywać włókna kokosowe – ekologiczne podłoże wielorazowego użytku

czytaj całość »
Narzędzia niezbędne do pielęgnacji ogródka 0
narzędzia

Narzędzia niezbędne do pielęgnacji ogródka

 Każdy posiadacz ogródka doskonale wie, że nawet mały kawałek ziemi wymaga sporych nakładów pracy i potrzebne są do niej odpowiednie narzędzia. Właściwy ich wybór sprawia, że pielęgnacja roślin jest nie tylko łatwa, ale i przyjemna. W tym artykule podpowiemy, w jakie akcesoria powinieneś się zaopatrzyć, by cieszyć się zadbaną działką.

czytaj całość »
Miniszklarenka, czyli inspekt na parapecie 8
mini inspekt       Miniszklarenka to pojemnik zapewniający optymalne warunki do kiełkowania nasion i wzrostu młodych siewek. Najprostsza składa się z    głębokiej kuwety wykonanej z mocnego tworzywa oraz przezroczystej plastikowej pokrywy. W kuwecie mieści się kilkanaście doniczek albo krążków torfowych
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl