do kasy suma: 0,00 zł
Wybieramy opryskiwacz dla naszych roślin 0

Wybieramy opryskiwacz dla naszych roślin

 Roślinom uprawnym zagraża wiele tysięcy różnych szkodników, chorób i chwastów. Ich ochrona - pomimo, że nie wpływa bezpośrednio na wzrost plonów - jest konieczna, gdyż ogranicza straty. W ciągu setek lat wypracowano szereg sposobów, których stosowanie zaleca się również w chwili obecnej. Jedna z nich to metoda chemiczna, polegająca na używaniu środków ochrony roślin zwanych pestycydami. Konieczność zwalczania różnych grup agrofagów doprowadziła do wyprodukowania specyfików przeznaczonych do zabiegów przeciwko konkretnym grupom gatunków, np. herbicydów, fungicydów, insektycydów, regulatorów wzrostu itp.

czytaj całość »
Sekatory - narzędzia, bez których trudno się obejść w ogrodzie 0

Sekatory - narzędzia, bez których trudno się obejść w ogrodzie

 Przycinanie roślin w ogrodzie jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym. Dzięki niemu pozostają one w dobrej kondycji i dynamicznie się rozrastają. Aby przyciąć rośliny we właściwy sposób, powinieneś wybrać do tego odpowiedni sprzęt. W artykule zapoznamy Cię z istniejącymi na rynku sekatorami, podpowiemy do czego służą i jak o nie dbać.

czytaj całość »
Podłoże kokosowe w ogrodnictwie 0

Podłoże kokosowe w ogrodnictwie

Już od dawna ogrodnicy stosują podłoża bezglebowe, które umożliwiają optymalną kontrolę nad uprawą i zapewniają zwiększenie plonów. Mogą być to komponenty obojętne chemicznie i biologicznie, lub naturalne, takie jak torf czy węgiel drzewny. W ostatnich latach dużą rolę zaczynają odgrywać włókna kokosowe – ekologiczne podłoże wielorazowego użytku

czytaj całość »
Narzędzia niezbędne do pielęgnacji ogródka 0
narzędzia

Narzędzia niezbędne do pielęgnacji ogródka

 Każdy posiadacz ogródka doskonale wie, że nawet mały kawałek ziemi wymaga sporych nakładów pracy i potrzebne są do niej odpowiednie narzędzia. Właściwy ich wybór sprawia, że pielęgnacja roślin jest nie tylko łatwa, ale i przyjemna. W tym artykule podpowiemy, w jakie akcesoria powinieneś się zaopatrzyć, by cieszyć się zadbaną działką.

czytaj całość »
Miniszklarenka, czyli inspekt na parapecie 0
mini inspekt       Miniszklarenka to pojemnik zapewniający optymalne warunki do kiełkowania nasion i wzrostu młodych siewek. Najprostsza składa się z    głębokiej kuwety wykonanej z mocnego tworzywa oraz przezroczystej plastikowej pokrywy. W kuwecie mieści się kilkanaście doniczek albo krążków torfowych
czytaj całość »
Doniczki torfowe - nowy etap w produkcji ogrodniczej 0
    

     Doniczki torfowe - nowy etap w produkcji ogrodniczej

    Doniczki torfowe od kilku lat zyskują na popularności, ponieważ są lekkie, tanie, zapewniają optymalne warunki wzrostu dla kiełkujących nasion, stanowią też produkt w pełni ekologiczny 

    
czytaj całość »
Jaki wąż ogrodowy wybrać? 0

Jaki wąż ogrodowy wybrać?

 Wąż ogrodowy ma na swoim wyposażeniu każdy amator ogrodnictwa. Ułatwia on podlewanie roślin, doprowadza wodę do myjki ciśnieniowej, a nawet pozwala skutecznie ją odpompować. Abyście mogli dokonać właściwego wyboru, zapoznamy Was z najczęściej spotykanymi rodzajami węży ogrodowych.

czytaj całość »
Idealna pielęgnacja karoserii 0

      Idealna pielęgnacja karoserii

      Zadbany samochód jest wizytówką jego właściciela. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ograniczając dbałość o wygląd auta jedynie do     wizyt w myjni samochodowej. Jednak wyłącznie właściwa pielęgnacja karoserii przynosi najskuteczniejsze efekty.

czytaj całość »
Folia do szklarni 0

Folia do szklarni decyduje o plonach

 Własna mini-szklarnia, czyli popularny tunel foliowy, umożliwia nam m.in.  wcześniejsze uzyskanie plonów wielu gatunków warzyw i uprawę roślin ciepłolubnych. Aby konstrukcja spełniała swoją rolę, powinna być przykryta materiałem przystosowanym do konkretnego rodzaju uprawy.

czytaj całość »
Płyny do spryskiwaczy 0

Płyny do spryskiwaczy zapewniają bezpieczeństwo jazdy

Gdy zabrakło Ci płynu do spryskiwaczy, pogoda jest piękna, a przednia szyba brudna, na pewno wlewasz do zbiorniczka po prostu czystą wodę. Nieraz zastanawiałeś się też, czy naprawdę musisz używać specjalnego płynu skoro na zewnątrz panuje temperatura dodatnia. Woda nic nie kosztuje, jest zawsze dostępna i nie trzeba fatygować się do sklepu.

czytaj całość »
Drobne narzędzia do domowego warsztatu 0

Drobne narzędzia do domowego warsztatu

Warto mieć w domu zestaw przydatnych narzędzi, które umożliwią dokręcenie śruby w szafce, czy naprawienie cieknącego kranu. Niżej podpowiemy, jakie drobne narzędzia powinieneś kupić do swojego domowego warsztatu.

czytaj całość »
Karma w ptasiej stołówce 0

Karma w ptasiej stołówce

 Jeżeli zaopatrzyliśmy się w karmnik dla ptaków, należy zastanowić się nad odpowiednim wyborem jego zawartości. Najważniejszym aspektem będzie tu gatunek naszych stołowników i ich sposób odżywiania.

czytaj całość »
Czym odśnieżać ciąg dalszy 0

Czym odśnieżać?

 Padający śnieg to piękny widok, szczególnie gdy ogląda się go przez okno ciepłego i przytulnego pokoju. Po jakimś czasie białe płatki przestają jednak budzić nasz zachwyt. Ich gruba warstwa utrudnia poruszanie się i zmusza nas  do działania, którego nikt nie lubi - odśnieżania.

czytaj całość »
Czym odśnieżać? 0

Skrobaczki do szyb samochodowych są elementem bezpieczeństwa na drodze

 Skrobaczki do szyb stanowią niezbędne narzędzie do utrzymywania w czystości przedniej szyby samochodu. Zapewniają w związku z tym dobry widok na drogę, co przekłada się - szczególnie zimą - na poprawę bezpieczeństwa jazdy. Jest to bez wątpienia najważniejsza zaleta korzystania ze skrobaczki do szyb.

czytaj całość »
Agrowłóknina 0

Kiedy stosować okrycia zimowe roślin?

Termin ten jest ściśle związany z panującymi warunkami atmosferycznymi. Agrowłóknina zimowa zastosowana zbyt wcześnie może rozhartować roślinę, co skutkować będzie zwiększeniem jej wrażliwości na mróz. Z kolei zbyt późne użycie tego okrycia spowoduje wystawienie rośliny na działanie niskich temperatur, co doprowadzić może do jej choroby lub całkowitego przemarznięcia.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl