Przesyłki "za pobraniem" - ważne info

Ważna informacja dla składających zamówienia w naszym sklepie olajgarden.pl

z opcją zapłaty za towar przy odbiorze. 

informacja jest dopełnieniem naszego regulaminu, który wymaga zaakceptowania przy zawieraniu umowy kupna-sprzedaży jaką jest zakup towarów w naszym sklepie olajgarden.pl  

 

 Jeżeli przesyłka została odebrana i opłacona, dalsza część tekstu nie dotyczy klienta który wywiązał się z warunków zawartej umowy.

 

Natomiast:

Nieodebranie paczki pobraniowej jest faktycznie niewywiązaniem się z zawartej umowy. 

Wg. aktualnych przepisów prawa: 

Zakup towaru i zlecenie wysyłki z zapłatą przy odbiorze równoznaczne jest z zawarciem umowy cywilnej. Świadome nieodebranie przesyłki w świetle prawa i kodeksu cywilnego jest złamaniem umowy cywilnej skutkuje zastosowaniem ar 551 KC i wszczęciem postępowania w celu odzyskania należności .
Ponadto
K.K.Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od
6 miesięcy do lat 8.

Na mocy powyższych przepisów w takiej sytuacji będziemy dochodzić odszkodowania z tytułu utraconych dochodów wraz ze zwrotem poniesionych naszych nakładów na wywiązanie się z umowy (zwrotu kosztów dostawy do i od zamawiającego), łącznie ze skierowaniem sprawy do e-sądu o wydanie sadowego nakazu zapłaty. ( gdzie koszty wielokrotnie przewyższą pierwotne roszczenia)

Komentarz ze strony administracji sklepu:

  Prosimy o wyrozumiałość uczciwych klientów bo ich to nie dotyczy.

         Przedsięwzięte kroki mają na celu zabezpieczyć interesy naszej firmy. Wysyłamy kilkaset zamówień dziennie. Przy niskim poziomie cenowym oferowanych towarów koszt wysyłki niejednokrotnie  przewyższa naszą marżę, opłata za jej zwrot podnosi tylko nasze straty. Bo ktoś musi to spakować , zaadresować , dostarczyć na pocztę... itp. Takich przesyłek nie odebranych przez klienta odnotowujemy około 10% co wyraża się całkiem nie złą kwotą przy takiej ilości wysyłanych zamówień.

dziękuję (właściciel sklepu olajgarden.pl)

 

 

 . 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, czekają na Ciebie setki promocji, darmowa dostawa, rabaty do -70%. Zrób to teraz!!!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl