Chemia basenowa TESTER WODY ( pH i chloru)

Cena: 35,16 zł 35.16
Cena w innych sklepach: 35,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.78572
Kod produktu: /5574

Opis

Tester chemii basenowej – “Tester Miernik Basenowy pH Chloru Tabletkowy GAMIX”.

"Tester Miernik Basenowy pH Chloru Tabletkowy GAMIX" stanowi panaceum do przeprowadzania testów na zawartość chloru i poziomu pH wody, w basenie kąpielowym i Spa. Zbudowany z dwóch oddzielnych komór, które umożliwiają jednoczesne przeprowadzenie dwóch niezależnych testów. I wyposażony w łączną ilość 40 tabletek testowych. 20 do sprawdzania jakie pH wody jest w basenie i 20 do przeprowadzania testów na zawartość chloru w wodzie.

Tester chemii basenowej marki Gamix, jako tester pH umożliwia sprawdzanie skali kwasowości i zasadowości wody, w amplitudzie 6,8 – 8,2 skali pH. Z kolei jako tester Cl dostarcza informacji o poziomie wolnego chloru w przedziale 0,1 – 3,0 mg/l. Ponadto produkt cechuje się prostym schematem kolorystycznym do pomiaru poziomu pH i chloru, zrozumiałym nawet dla laików.

Miernik chloru i miernik pH. 

Miernik chloru i miernik pH stanowią niezbędne elementy do badania parametrów wody, umożliwiające normalne funkcjonowanie basenu. Ponieważ zarówno nadmiar Cl jak i jego niedobór nie pozwalają na korzystanie z kąpieli. Bowiem zbyt wysoki poziom Cl może prowadzić do podrażnień skóry i oczu oraz korozji elementów metalowych. Z kolei zbyt niska jego zawartość grozi namnażaniem się bakterii i wirusów.

Miernik pH z kolei jest istotnym elementem informującym o kondycji wody. Prawidłowy poziom pH zapobiega przede wszystkim nadmiernemu zużyciu chloru, którego zadaniem jest dezynfekcja wody. 

Tester pH- dostarcza informacji o konieczności obniżenia poziomu współczynnika. Z kolei tester pH+ wskazuje na konieczność podwyższenia współczynnika pH. 

Jakie pH wody w basenie i jaki poziom Cl są najbardziej optymalne? 

Najbardziej optymalne warunki do korzystania z basenu mieszczą się w przedziałach:

  • dla wartości pH, od 0,7 do 7,4.
  • Dla chloru natomiast 0,3-0,6 mg/l.

Celem utrzymania wody na powyższych poziomach, badania wody należy przeprowadzać systematycznie co 5-7 dni.

Tester wody pH koniecznym niezbędnikiem. 

Tester wody marki Gamix jest bardzo dokładnym systemem do pomiarów badania na zawartość chloru w wodzie i odczynnika PH wody w basenie. Ponadto posiada bardzo atrakcyjną cenę. Jako najważniejszy element basenowego alfabetu jest podstawowym niezbędnikiem, gwarantującym odpowiedni skład chemiczny wody i bezpieczeństwo osób korzystających z kąpieli.

 

TESTER pH i chloru w wodzie

Dwukomorowy profesjonalny tester ręczny do określania wartości pH i chloru w wodzie.
W komplecie znajduje się 20 tabletek do pomiaru pH oraz 20 tabletek do pomiaru chloru.

Produkty powiązane

Dlaczego my
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, czekają na Ciebie setki promocji, darmowa dostawa, rabaty do -70%. Zrób to teraz!!!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl