Baseny i akcesoria

Chemia basenowa. 

 

Utrzymanie basenu w czystości nie należy do prostych wyzwań. Bowiem “walka odbywa się na kilku frontach” jednocześnie. Dotyczy ona oczyszczania z glonów, tłuszczu i innych biologicznych drobinek. Jest to też przede wszystkim kwestia dezynfekcji, z wielokomórkowych struktur bakterii oraz innych organizmów, otoczonych powłoką materii organicznej i nieorganicznej. 

 

W utrzymaniu odpowiedniego poziomu higieny i parametrów wody, pomocna jest chemia basenowa. Są to produkty:

  • do dezynfekcji,
  • ograniczające ryzyko zalęgnięcia się glonów,
  • koagulanty,
  • preparaty do zwalczania już istniejących glonów i grzybów.
  • Regulatory pH
  • oraz środki do dezynfekcji chlorowej, a także tlenowej. 

 

Bezsprzecznie chemia basenowa stanowi “złoty środek”, umożliwiający bezpieczne korzystanie z basenu, bez konieczności częstego wymieniania wody. 

 

Preparaty na glony. 

 

Regularne stosowanie preparatów ochronnych, likwidujących już zaległe kolonie glonów są najlepszą i najbardziej efektywną metodą ich zwalczania. Preparaty takie jak chemia basenowa “Gamix”, w tym rewelacyjny produkt “Alga Off”, są niezawodnymi partnerami, którzy usuwają “niechcianych gości” zarówno z wody jak i z elementów basenu. 

 

Preparat na glony “Alga Off” jest bowiem płynnym i niepiennym środkiem, o silnych właściwościach niszczących glony, algi, a także bakterie i wirusy. Ponadto środek posiada również komponenty, które zapobiegają powstawaniu nowych glonów i poprawiają czystość wody. Preparat na glony jest koncentratem wolnym od chloru, całkowicie rozpuszczalnym w wodzie. Ma silne działanie bakteriobójcze, dzięki czemu gwarantuje niemalże natychmiastową dezynfekcję. Nie posiada smaku i zapachu.

Ponadto Alga Off ma neutralny odczyn pH, poprawia przejrzystość wody, wspomaga działanie produktów chlorowych i jest całkowicie bezpieczny dla ludzi. Producentem preparatu jest Gamix Pool Care, który jest także producentem innych niezawodnych preparatów z linii – chemia Gamix. 

 

Chemia Gamix. 

 

Produkty Gamix obejmują szeroki asortyment chemii basenowej. Flotowym produktem oprócz preparatu Alga Off jest także między innymi, mający postać granulatu, środek do odkażania basenu Chlor Szok. 

 

Chlor Szok. 

 

Dostępny w opakowaniach 1kg, 3 kg i 5 kg. Dzięki formie granulatu doskonale rozpuszcza się w wodzie i umożliwia proste osiągnięcie pożądanego stężenia chloru w wodzie. Przeznaczony do błyskawicznej dezynfekcji wody z bakterii i wirusów, a także glonów i pleśni. Nazwa produktu związana jest z jego działaniem, ponieważ Chlor Szok wykazuje natychmiastową i błyskawiczną aktywność. Działanie biobójcze ujawnia już po 5 minutach od zaaplikowania. 

 

Chlor Szok to mocno skoncentrowany i bardzo wydajny środek do odkażania basenu. Nie pozostawia osadu i jest skuteczny w każdej skali twardości wody. Niepieniący, o naturalnym odczynie pH. Dodatkowo jako chlor granulat jest standaryzowany przed zbyt szybkim deficytem chloru, który ulatnia się pod wpływem ciepła i działania promieni słonecznych. 

 

Przy stosowaniu zgodnym z zaleceniem producenta, jest całkowicie bezpieczny dla ludzi. Dowodem na wysoką jakość produktu i potwierdzone bezpieczeństwo jest wyróżnienie znakiem jakości ISO: 9001. 

 

Kolejnym czołowym produktem firmy Gamix jest chlor w tabletkach. 

 

Chlor tabletki. 

 

Dzięki formie tabletek bardzo wolno rozpuszcza odpowiednie dawki chloru w wodzie i jest prosty w stosowaniu. Jego działanie rozpoczyna się już po 15 minutach od zastosowania. Natomiast forma tabletek gwarantuje powolne dozowanie i utrzymanie stężenia aktywnego chloru na poziomie, który umożliwia skuteczną ochronę przed rozwojem bakterii, patogennych i innych mikroorganizmów. Produkt jest gwarancją długofalowej dezynfekcji wody. Przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami producenta jest w pełni bezpieczny dla ludzi. Tabletki najskuteczniejsze działanie wykazują po umieszczeniu ich w dozowniku o nazwie bojka dozująca chemię. 

 

Natomiast innym, bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowego produktu jakim Chlorowa Bojka Dozująca, która już posiada w swoim składzie wolno rozpuszczający środek chlorowy. Produkt ten jest idealnym rozwiązaniem do basenów o pojemności od 5 m3 do 30m3. I gwarantuje uzdatnianie wody przez okres od 1 do 2 miesięcy. 

 

Multitabletki.

 

Chemia basenowa Gamix to także środek do odkażania basenu w formie multitabletki, o nazwie “Chlor Multi Tabs”. Stosowanie produktu przynosi wiele korzyści. Ponieważ tabletki rozpuszczają się w bardzo wolnym tempie, zapewniają ciągłą dezynfekcję wody. Są skuteczne we wszystkich stopniach twardości wody. Działają bakteriobójczo i bakteriostatycznie. Wpływają na poprawę klarowności wody i zwalczają glony.  

 

Wysokiej jakości chemia Gamix, obejmuje także inny czołowy produkt, jakim jest startowy zestaw chemii basenowej “5 w 1”. 

 

Zestaw startowy chemii basenowej “5 w 1”. 

 

Jest to kompleksowy, bogato wyposażony konglomerat do odkażania basenu, który spełnia aż 15 różnych zadań. W jego skład wchodzi 5 produktów. Chlor Szok w opakowaniu 1 kg, preparat do podwyższania poziomu pH wody – pH Plus, środek do obniżania odczynu pH -  pH Minus, “zabójca” glonów, alg, wirusów i bakterii - Alga Off oraz Tester pH/Cl, zawierający 20 sztuk testów do badania poziomu pH i 20 sztuk testów do kontroli poziomu chloru w wodzie. 

 

Skład zestawu jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, zapewnia komfort użytkownikom, uzdatnia wodę i chroni elementy basenu przez korozją. 

 

Kolejnym niezastąpionym środkiem, wspomagającym utrzymanie higieny w basenie jest Flock Super. 

 

Flock Super. 

 

Flock Super jest koagulantem przeznaczonym do klarowania i krystalizowania wody basenowej. Poprawia wydajność warstwy filtracyjnej, usuwa zmętnienie wody i zapobiega ponownemu mętnieniu, koaguluje pływające w wodzie zanieczyszczenia. Niepieniący, posiada naturalny odczyn pH i jest bardzo ekonomiczny. Zmniejsza także zapotrzebowanie na środki dezynfekujące. 

 

Do idealnych środków wspomagających krystaliczną czystość wody należą także: witamina c do basenu, czyli  Cristal Kwas L-ascorbinowy na mętną wodę oraz środek Metal Off. 

 

Cristal Kwas L-ascorbinowy – witamina C do basenu. 

 

Jest to najwyższej jakości, wydajny preparat do klarowania brunatnej bądź rudej, zażelazionej wody. Witamina C do basenu jest organicznym związkiem chemicznym, który pozwala obniżyć poziom pH, naturalną metodą bez użycia preparatów chemicznych. Klaruje wodę w basenie i hamuje rozwój glonów. Ekspresowo poprawia jakość wody, bez konieczności jej wymieniania. Ponadto jest naturalnym, całkowicie bezpiecznym dla człowieka antyoksydantem. 

 

Metal Off. 

 

Metal Off z kolei jest specjalistycznym preparatem służącym do zmiękczania i oczyszczania wody ze związków metali i wapnia. Dodatkowo środek ten skutecznie zmniejsza pH wody. Po zastosowaniu preparatu wszelkie osady nieorganiczne ulegają krystalizacji. Potem wystarczy je usunąć przy użyciu filtracji, bez konieczności wymiany wody w basenie. 

 

Krótki wniosek. 

 

Chemia Gamix, dostępna w przystępnych cenach na: https://olajgarden.pl/chemia-basenowa-gamix jest gwarantem wysokiej jakości produktów, zapewniających potężny stopień czystości wody i elementów basenu. Systematyczne stosowanie produktów pozwala na rzadszą wymianę wody i zapewnia niebotyczny poziom higieny. Chemia basenowa Gamix jest zatem w dużym stopniu “tarczą ochronną” dla użytkowników. 

 

CZYSTA WODA W TWOIM BASENIE - ZDROWIE TWOJE I BLIKICH

Posiadanie własnego dostępnego dla wszystkich basenu na posesji sprawia, że możesz choć przez chwilę poczuć się jak na wakacjach w ciepłych krajach, ochłodzić się i zrelaksować. Podstawa to Utrzymanie właściwego stanu wody. Do basenów zarówno umiejscowionych w środku, jak i na zewnątrz zaleca się stosowanie odpowiednich środków chemicznych Gamiź które kupią Państwo w OLAJGARDEN.PL. Znajdująca się tam chemia do basenowa taka jak chlor szok, alga off, chlor tabletki, zestaw startowy chemi basenowej. Służy do utrzymywania pożądanego stanu wody i materiałów, z których wykonany jest zbiornik.

Kategoria chemia basenowa obejmuje wszystko, co przyda się do zachowania higienicznej czystości w basenie. Z tego powodu wśród chemii basenowej znajdziesz chlor do basenu, w formie granulatu jaki i tabletek, którego zapach bez wątpienia jest Ci znany z basenów krytych. Dodatkowo produkty te obejmują również substancje Ph+ i Ph - odpowiadające za utrzymanie prawidłowego pH wody. W zależności od tego, czy jest ono zbyt wysokie, czy zbyt niskie – możesz wybrać odpowiedni produkt. Dostępne są również olejki zapachowe do basenu. Wszystko renomowanej firmy Gamix.

Chemia basenowa Gamix dostępna w tej kategorii obejmuje również skuteczny antyglon do basenu oraz klasyfikatory Flock Super. Oba produkty dbają o czystość Twojej wody i zapewniają jej krystaliczny wygląd. Zestaw startowy chemii basenowej 5w1 to to co zapewni Ci idealnie czystą i higieniczną wodę w basenie ogrodowym, zawiera wszystko co potrzebne przez cały czas trwania sezonu.

Podstawowym zadaniem preparatów chemii basenowej, jakie spełnia chemia do basenu ogrodowego, jest zapewnienie zdrowego wypoczynku twoim dzieciom. Niestosowanie środków chemicznych do czyszczenia wody, sprzyja rozwojowi drobnoustrojów i różnych bakterii  które moga być groźne dla zdrowia twoich miluśniskich. Tymczasem rozwój glonów skutkuje nieestetycznym kolorem wody i ścianek basenu. To wszystko może też negatywnie wpłynąć na zdrowie korzystających z basenu osób.

Jednak jest na to sposób. W tej kategorii chemia basenowa znajdziesz wszystko, co jest przydatne w walce z bródnym basenem. Stosując zgromadzone tu środki chemiczne według wskazań zawartych na opakowaniu, nie zagrażasz zdrowiu ludzi. Dzięki temu chemia do basenu usunie wszelkie drobnoustroje i będziesz mógł cieszyć się wyjątkową czystością wody w twoim podwórkowym raju. Wybór preparatów w naszej ofercie jest bardzo bogaty i z łatwością znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz ty i twój basen ogrodowy.

Czystość wody pod kątem zdrowia jest oczywiście bardzo ważna, jednak chemia basenowa dba także o aspekt estetyczny, powoduje że woda jest przejrzysta. Trudno wyobrazić sobie osobę, która z przyjemnością będzie odpoczywała w brudnym basenie, mętnej wodzie i w towarzystwie glonów lub innych zanieczyszczeń. Jeśli zatem kąpiele w przydomowym basenie mają być czystym relaksem, koniecznie zadbaj o czystość wody.

Jeśli nie chcesz jej regularnie wymieniać, chemia basenowa jest najlepszym sposobem na uniknięcie tego. Stanowi doskonałe uzupełnienie pompy oczyszczającej. W niektórych przypadkach jest nawet w stanie ją zastąpić. Oznacza to, że produkty te są ekonomiczniejszą alternatywą dla mechanicznego oczyszczania wody.

CHEMIA BASENOWA GAMIX, CZYLI KOMFORT W WODZIE

W naszym sklepie kupią Państwo między innymi w środki flokujące (Flock Super), klaryfikatory, tabletki do basenu (Chlor Long Tabs), poduszki koagulacyjne i preparaty do czyszczenia powierzchni oraz skuteczny antyglon do basenu (Alga Off). Preparaty dopasowane pojemnością do każdego basenu. Użycie chemi Gamix zapewni Ci krystalicznie czystą wodę, zapobiegnie tworzeniu się glonów i występowaniu grzybów, bakterii i wirusów. Dzięki Ph + i Ph -wyrównasz poziom pH do właściwego dla Twojego zdrowia. Możesz również zaopatrzyć się w wygodny zestaw startowy Chemii basenowej, którego regularne stosowanie da Ci gwarancję czystej wody w Twoim basenie.

Wszystkie produkty są różne, tak jak zróżnicowane jest ich działanie, należy stosować się do instrukcji z opakowania. Inny preparat oczyści wodę z zawiesiny, i zanieczyszczeń opadowych a co innego zapobiegnie rozprzestrzenianiu się bakterii. Czytaj opisy na opakowaniach, zwróć uwagę także na dozowanie. Choć chemia do basenu Gamix zazwyczaj jest przyjazna dla skóry człowieka, uważaj aby nie przekraczać zalecanych ilości.

Podstawowym problemem który dotyka każdy z naszych basenów to rozwój wewnątrz zbiorników glonów i bakterii. Woda podgrzewana za pomocą promieni słonecznych stwarza idealne warunki do rozwoju tych mikroorganizmów. Najszybszy i najbardziej znanym środkiem do zwalczania tego typu zanieczyszczeń jest chlor do basenu w formie granulatu, forma tabletek do długiego dozowania.

Dodatkowymi elementami z kategorii są środki do klarowania wody w basenie to one powodują ze woda jest błękitna. Wytrącają one zanieczyszczenia i zmętnienia wody, doprowadzając ją do krystalicznej czystości.

Jeśli dopiero pierwszy raz rozkładasz basen, możesz zaopatrzyć się w gotowy zestaw startowy chemii basenowej 5w1, który tworzy chlor szok, ph-, ph+, alga off, tester poziomu ph i cl. Znajdziesz w nim wszystko co potrzebne, przy pierwszym użyciu, do poprawy odczynu pH, a także usuniesz za ich pomocą glony czy nawet sprawdzisz odczyn wody. Z zestawem chemi basenowej 5w1 Gamix, twój basen stanie się czysty i estetyczny. Dostępna w zestawie chemia do basenu Gamix to dobry wybór szczególnie wtedy, gdy dopiero rozpoczynasz zabawę z ogrodowym basenem i zależy Ci na czystości wody.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, czekają na Ciebie setki promocji, darmowa dostawa, rabaty do -70%. Zrób to teraz!!!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl